Od myšlenky pomoci lidem v povodňové oblasti nebylo daleko k rozhodnutí  party 11 členů dobrovolných hasičů z Borovníka a vyrazili do 180 km vzdálené  obce Jeseník nad Odrou, do  oblasti , která byla nejvíce zasažena 22.6. 2009 ničivou povodní. Jindy klidná říčka Luha, která  protéká obcí o hloubce asi půl metru vody, se vlivem silného deště  zvedla nejméně do výšky čtyř metrů.

První krok velitele  SDH patřil na krizové centrum v Tišnově, kde se informoval, které oblasti jsou na tom nejhůře, a kde by potřebovali jejich pomoc. Poté  hasiči objeli okolní obecní úřady a požádali o nefinanční humanitární sbírku na pomoc lidem postiženými povodněmi. Humanitární sbírku svezli z obcí ve čtvrtek 9.7., obce které přispěli :  Radňoves, Vidonín, Žďárec, Rozseč, Milešín, Březí a Březské. V některých obcích starostové nakoupili z prostředků obecního úřadu,a v jiných zas vyhlásili sbírku a obyvatelé donesli věci na obec.

V  pátek 10. 7. 2009 v 17.oo hod.  s naloženými dodávkami humanitární pomoci, s nezbytným nářadím a odhodláním vyjeli nejprve  s částí humanitární sbírky do obce Kunín a poté již do obce Jeseník nad Odrou, kde na ně čekal  pan starosta s panem místostarostou, kteří  je nasměrovali  na fotbalové hřiště do ubytovny, kde se ubytovali a na které také začali s prací. Jejich celodenní práce  spočívala v odsekávání omítky v prostorách ubytovny do výše 1.5 m. Po odklizení sutě a vyčištění budovy se přesunuli s prací do kulturního domu, který obec rekonstruovala před dvěma lety,  v něm odsekávali omítky do výše 2 m a podlahy.

Parta se vrátila domů ve večerních hodinách v neděli  12.7.2009, v pořádku, unavení,ale s dobrým pocitem, že byli alespoň trochu užiteční.